Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Munca

3 participanți

In jos

Munca Empty Munca

Mesaj Scris de Luna L. Ruby Lun Noi 12, 2012 10:00 am

Era prima seara de lucru la Afterglow. Mi-am pus uniforma. O fustita scurta neagra pana in talie si un bodu negru pe dedesupt, care avea in piept un "A " mare si rosu. S-or fi inspirat din Hawthorne, mai stii ?. numele meu era scris pe un lantisor rotund pe care am ales sa il port la baza gatului. Mi-am pus si sortuletul mic peste fusta si dresul verde. am ales sa imi port bocancii. Am ales sa imi strang parul si sa imi pun cerceii rotunzi la urechi. M-am uitat in oglinda baii comune pentru angajati si mi-am dat cu ruj. Am auzit ca se deschide usa si m-am uitat in oglinda sa vad cine era.
Luna L. Ruby
Luna L. Ruby
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 123
Puncte : 155
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Pe un nor de vata de zahar pe care il mananc fara sa imi dau sema ca teoretic imi mananc podeaua

Sus In jos

Munca Empty Re: Munca

Mesaj Scris de Alessa Zero Sam Noi 17, 2012 1:42 am

Alessa deschise usor usa si se strecura pe langa incercand sa nu murdareasca nimic din moment ce camasa ei plus papionul erau ude si murdare de suc de ananas si rosii.
-Hey. spuse Alessa rosind putin.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munca Empty Re: Munca

Mesaj Scris de Spadinski Senkou Mier Feb 20, 2013 1:21 am

Am mers la Afterglow pentru prima mea seara ca Dj.Eram entuziastmat si incercam sa ma calmez si sa merg acolo serios,cu un aer plictisit care sa arate ca am mai facut asta de mii de ori si ca sunt profesionist.Cand am ajuns,m-au cuprins caldurile si a trebuit sa merg pana la baie sa ma racoresc cu putina apa si sa ma adun.Cand dau sa intru in baie,lovesc pe cineva cu usa.
-Ups.Imi cer scuze.Spun eu putin surprins de situatie si sperand ca sunt in baia corecta.
-Scuze ca v-am intrerupt,caut baia comuna.
-Aceasta e?
Spadinski Senkou
Spadinski Senkou
Boboc
Boboc

Mesaje : 38
Puncte : 40
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Unde te astepti cel mai putin

Sus In jos

Munca Empty Re: Munca

Mesaj Scris de Alessa Zero Lun Mar 18, 2013 5:03 am

Enrique intoarse privirea spre persoana care il atinse cu usa; nu se putea numi lovitura, abia simtise.
-Salut. Noul DJ? Enrique intinse mana dupa ce isi aranja cravata mai bine la gat. Eu sunt Enrique, sef adjunct. Bine ai venit in echipa.

_______________
-Aparent doar un singur blender e defect. spuse Alessa dezlegand papionul inecat in suc. Bine ca mai avem garantia si chitanta. Chiar cred ca a fost o eroare, firma de la care le-am luat e una de prestigiu. continua ea clatind papionul apoi lasandu-l la uscat sub uscatorul de maini. Isi deschise camasa sub care avea un top negru fara maneci si se apuca sa o clateasca si pe aceasta cum facuse si cu papionul. Tu esti noua chelnerita nu?
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munca Empty Re: Munca

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum