Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Is kinda lonely here, don't you think so?

2 participanți

In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Alessa Zero Dum Iun 30, 2013 6:56 am

-Ohayo minna! Cu ce va pot servi azi? spuse Mio, una dintre chelnerite.
-Un ceai de fructe de padure, onegai. spuse Alessa.
-Un tiramisu pentru mine. completa Alex.
-Hai. Imediat. spuse Mio plecand.
Am impins umpic figurina pisica neagra din centrul mesei apoi m-am jucat cu un deget cu ea miscandu-i capul. Pe fiecare masa era o alta, figurine neko din diverse anime-uri.
-Kuppuru, neh? spuse Alex, pe care plictiseala in indemna sa se concentreze pe cele mai mici detalii. La masa cealalta e Ichigo.
-...?  AAAH. Cecil! spuse Alessa ridicand privirea spre Alex.
-Da...Cecil, Kuppuru...tot aia.
*awkward silence*
-Cam liniste... spuse Alex privind prin cafenea. Unde o fi toata lumea?
-Scuzati de intarziere! Aici ceaiul si tiramisu. spuse Mio asezand elgant pe masa farfuriile si ceasca.
-Yo, Mio. De ce nu e nimeni azi aici?
Mio zambi fortat apoi se intrista.
-Nici noi nu stim dar de o vreme vin din ce in ce mai putini clienti aici. In acord cu situatia si coada de pisica de la costumul lui Mio cazu in jos.
*gloomy Mio*
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Invader Lamu Lun Apr 07, 2014 2:11 pm

Zburam prin oras dar antenele mele detectase mirosul mai puternic al unei prajituri semn ca prin apropiere era o cofetarie sau o cafenea ce servea si prajituri. Ma iau dupa miros si intru in cafenea. Observ ca mirosul venea de la o prajitura Tiramisu, una dintre preferatele mele. Eram imbracata doar cu o frunza mai mare si mai lata, pe care o purtam asemenea unui Saari. Ma asez pe prajitura, insa inainte sa ma servesc din ea, aveam de gand sa ma bucur, dansand un pic. Insa nu luasem in calcul, forta picioruselor mele, asupra prajiturii. Drept urmare, ma trezesc ingropata in prajitura, iar capul meu putandu-se confunda cu decorul prajiturii.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Alessa Zero Vin Apr 11, 2014 8:26 am

Blondul se uita stramb la prajitura lui deformata.
'Si tu esti...?' spuse el.
Rozalia privea si ea curioasa fiinta care se autoingropase in prajitura colegului ei.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Invader Lamu Vin Apr 11, 2014 8:40 am

Dupa cateva eforturi esuate de a ma ridica, ii raspund:
-Ma numesc Sharma Sanara, sunt o zana de origini indiano-americana dar nascuta in Romania, mai exact in padurea mistica Hoia Baciu, intr-o noapte de Sanziene.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Alessa Zero Vin Apr 11, 2014 9:51 am

'Alex Rider, om, magie de re-echipare.' spuse Alex prezentandu-se la randul sau. 'Si colega mea, Alessa Zero, shapeshifter.' completa tot el. 'Deci, Sanara. Mai exact ce cauti in prajitura mea?'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Invader Lamu Vin Apr 11, 2014 10:04 am

-Pai imi place sortimentul acesta de prajitura. Si am vrut sa gust din ea. Stii, nu am vrut sa ma duc singurape la raft. Probabil vanzatorul ar fi crezut ca as fi o insecta care ii bazaie prajiturile si m-as fi trezit cu insecticid. Eu sunt alergica la insecticide. Stiam ca tu nu ai asa ceva la tine si asa ca pe prajitura ta riscam mai putin. Oricum stand pe prajitura, nici macar nu ai fi risca sa la lovesti, fiindca n ai fi vrt sa iti zdrobestio prajitura, corect? Deci nu as fi riscat nimic. Dar cand am vrut sa ma bucur si eu de putina prajitura, dansand de bucurie, m-am afundat in prajitura.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Is kinda lonely here, don't you think so? Empty Re: Is kinda lonely here, don't you think so?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum