Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Campionatul I pe echipe

In jos

Campionatul I pe echipe Empty Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Sam Dec 14, 2013 2:23 pm

Campionatul I pe echipe incepe acum!

Echipe:
1 Blake Belladonna+Yang Xiao Long(RWBY)
2 Lucy Heartfilia+Cana Alberona(Fairy Tail)
3 Death The Kid&Patty&Liz+Maka Albarn&Soul Eater(Soul Eater)
4 Kakashi Hatake+Gai sensei(Naruto)
5 Natsu Dragnaeel+Gray Fullbuster(Fairy Tail)
6 Ruby Rose+Weiss Schnee(RWBY)
7 Andrey Shadow+Leonys Shadow(Personajele lui Leonys Shadow)
8 Alessa Zero&Silverheart+Alex Rider&Nightshade(Personajele Alessei Zero)
Etapa I:
1 vs 5
2 vs 6
3 vs 7
4 vs 8
Etapa II:
1 vs 3
2 vs 4
Etapa III:
1 vs 2


Ultima editare efectuata de catre Leonys Shadow in Lun Apr 14, 2014 3:38 am, editata de 2 ori

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 3:58 am

Acestea fiind spuse, eu vor superviza luptele, echipele summonate fiind in controlul meu. Daca va 'rupeti gatul' lupta se termina si va ia Ichigo la pansat.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:07 am

Garnet:


-Bine ati venit la primul campionat pe care il sustine Shadow Underground Facility! Sunt onorat sa va am astazi aici! Atat pe concurenti cat si pe specatotori! Regulile sunt simple: nu aveti voie sa va omorati. Daca cineva simnte ca nu mai poate lupta se retrage. Acum ca am clarificat si cu regulile, sa lasam luptele sa curga! Prima lupta incepe acum! Primiti cu aplauze cele 2 echipe: Blake Belladonna impreuna cu Yang Xiao Long impotriva lui Natsu Dragneel si Gray Fullbuster! face Garnet introducerea, sala plina rasunnand de ropote de aplauze si de incurajari.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:17 am

*Kage powerplays Natsu and Gray
**Garnet powerplays Blake and Yang


-Ei, Gray, eu o iau pe tipa blonda asa ca sa nu-mi stai in cale! spuse Natsu sarind spre Yang imediat ce Kage le dadu semnalul.
-Creier incins ce esti! NU DECIDE DE CAPUL TAU! tipa Gray dupa el dar se multumi cu Blake. Sa vedem de ce sunteti in stare, spuse Gray. ICE-MAKE LANCE!

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:32 am

Yang nu se misca niciun milimetru, dar in schimb intercepteaza atacul lui Natsu si-l impinge inapoi. Incepe sa atace de la departare cu Ember Celica.

Blake se fereste cu usurinta de magia lui Gray si foloseste un moment de neatentie in care trece pe langa el si-l loveste cu Gambol Shroud in forma de katana, dupa care se indeparteaza rapid, continuand atacul cu forma de pistol.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:38 am

-Foc? murmura Natsu din partea opusa a arenei unde il proiectase atacul lui Yang. Ar fi o idee... spuse Natsu si sari in aer pe deasupra directiei pe care tragea Yang.
-GHEARELE DRAGONULUI DE FOC.

-Hmph. ICE-MAKE WALL. Dupa ce zidul de gheata al lui Gray crapa lovi din nou cu Ice-Make Lance dezechilibrand-o pe Blake. ICE-MAKE FLOOR...si sub picioarele lui Blake se intinse o podea perfect neteda de gheata alunecoasa.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:46 am

Yang sare inapoi, evitand atacul la doar cativa milimetri. Continua atacul ,de data asta proiectilele fiind doar explozive, fara foc.

Blake reuseste doar datorita agilitatii salew de pisica sa nu cada, totusi e blocata. Nu mai are cum sa se miste fara sa cada...
-La naiba.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:49 am

-Pacat ca s-a oprit focul, dar deja eram plin oricum... spuse Natsu evitand proiectilele cu agilitate ajungand destul de aproape de Yang pentru ca sa o atace din nou cu suflul de foc, lovind-o in plin.


-Hm. O pisica fara gheare pe gheata...o sa fie amuzant. spuse Gray sarind pe gheata patinand fara probleme in jurul ei.
-Hai sa facem asta si in stilul tau...si materializa o replica a sabiei ei din gheata. Fetele primele, ranji Gray.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:56 am

-Yang! striga Blake cand partenera ei este lovita in plin. Daca reusesc sa ies de aici pot sa castig... Altfel... Cred ca Yang poate sa sparga gheata...
Blake ia o pozitie de apare. Chiar daca de atacat nu poate sa atace, de parat poate.

Yang se ridica si se uita spre Natsu. Apoi spre Blake si spre Gray. Firar! Nu sunt destul de rapida cat sa-i evit atacurile... Iar Blake nu poate sa-i sparga tipului scuturile... Dar daca facem schimb...
Yang alearga un timp catre Natsu, apoi schimband brusc directia si napustindu-se catre gheata lui Gray. Avand in vedere ca poate produce cutremure cand da in pamant poatesa sparga niste gheata, corect? Pai, sa vedem daca merge... gandeste si loveste cu putere gheata.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 4:59 am

Gray sesizeaza la timp si sare facand o rampa de gheata indreptandu-se inapoi spre Yang dar sarind in ultima secunda si doborand-o pe Blake. Natsu o prinse din urma pe Yang lovind-o cu Aripile Dragonului de Foc.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 5:07 am

Blake pareaza lovitura lui Gray, aruncandu-l cativa metri in spate. Ea incepe sa traga in Natsu, sesizand ca Yang deoreste sa schimbe adversarii, sperand ca poate sa-i lase destul timp cat sa sparga gheata si sa poata sa o elibereze pentru a putea lupta. De data asta cu Natsu.
Yang se ridica. Nu are timp sa-si fac griji de loviturile pe care le-a primit. Trebuie sa sparga gheata. Altfel n-au nicio sansa.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 5:13 am

-Hey nu-i frumos sa ma ignori. spuse Gray. Daca ea are chef de joaca totusi...Gray aluneca controlat pe gheata aruncand-o pe Yang in aer dintr-o pozitie demna de breakdance. Natsu o lovi din nou in plin, proiectand-o in sol....facand o groapa unde cazuse.
-Ups. facu Natsu.


-Oi, Natsu, nu demola arena! spuse Gray atent la loviturile lui Blake. Hai sa terminam odata cu asta. ICE-MAKE TOWER! si o prinse pe Blake in varful unui turn de gheata pe care il facu apoi sa dispara, proiectand-o in perete.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 5:36 am

*Undeva intr-un colt*
-Auzi, Garnet?
-Ah?
-Astia demoleaza arena.
-Stai linistit, Andrey. Arena nu poate fi distrusa in niciun fel. Se reface dupa fiecare lupta.
-Tare. Ia zi, eu si cu frate-miu cand luptam?
-Nu urmatorul, al doilea.
-A, ok. Mersi.

*Inapoi in arena*

-Shit! Striga ambele fete in acelasi timp.
Incearca sa se ridice, dar se pare ca si-au incasat-o cam urat...
-OK! Gata! Meciul se sfarseste! Castigatorii sunt Natsu si Gray!

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 5:40 am

Kage dadu din cap iar echipele parasira arena, Blake si Yang mai mult carate de Ichigo.
Kage se ridica si anunta urmatoarele echipe:
-Lucy Heartfillia, Cana Alberona versus Ruby Rose, Weiss Schnee.

*Kage powerplays Cana and Lucy
**Garnet powerplays Ruby and Weiss

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 15, 2013 5:55 am

-Ruby.
-Da, Weiss. Stiu. Nu avem voie sa pierdem. Pentru Blake si pentru Yang vom castiga.
Ruby ia Crescent Rose si arma se transforma in forma de coasa.

*Undeva intr-un colt*
-Sa-mi bag... Tocmai mi-am vazut varianta feminina. spune Garnet.
Andrey si Leonys incep sa rada. Pentru ca Garnet chiar are dreptate.

*Inapoi in arena*
Weiss isi ia si ea arma, pe Myrtenaster si sta in pozitie pregatita de atac.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Lun Apr 14, 2014 3:36 am

Lucy pregati cheia portii lui Virgo in timp ce Cana scoase un set de 3 carti deja.

Kage dadu startul.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Vizitator Lun Apr 14, 2014 4:37 am

De indata ce lupta incepe, Weiss ataca, tintind-o pe Lucy, in timp ce Ruby foloseste Crescent Rose pentru a isi mari viteza cand ataca, urmarind sa o loveasca pe Cana.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Campionatul I pe echipe Empty Re: Campionatul I pe echipe

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum