Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Mier Ian 29, 2014 1:25 pm

Alessa mergea linistita pe trotuar pe strada L'ombre de la Chatte desi afara era destul de intuneric.
'De ce m-a trimis Enrique aici, nu-i nici naiba, nu stiu ce comanda voia sa-i ridic iar sms-ul ala era ridicol...'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Mier Ian 29, 2014 1:32 pm

-Dark, ia zi, ai prins hotii aia? intraba Leo.
-Nu inca, dar nu par ca sunt traba noastra. raspunde blondul.

______________

In acelasi timp, unul din hotii de care vorbeau Leo si Andrey se afla chiar dupa o cladire si asteapta pe cineva anume... Cand acea persoana trece pe langa cladire sare pe fata. O prinde si o tintuieste la pamant. Strada e goala, asa ca nu are probleme in a o prinde.
-Da-mi arma magica! spune el, cu o fata bolnava, cu o voce ragusita si disperata dupa putere.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Mier Ian 29, 2014 1:36 pm

'STAI C-' Fata nu mai apuca sa termina pentru ca fu trantita la pamant, aerul parasindu-i plamanii.

________

Alex se afla in trecere dupa ce luase niste prajituri de la Nekomimi pentru Alyssa si Himeji, pe strada respectiva. Auzi sunete dubioase si se ascunse dupa un zid dupa care cerceta situatia. Ochii ii se mariri in soc, vazand silueta cu par roz lipita de asfalt nemiscata.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Mier Ian 29, 2014 1:43 pm

-Am spus sa-mi dai arma magica! De nu, te omor! striga omul cu o dorinta acidua de putere. Si pentru a-si demonstra spusele scate un cutit pe care il lipeste de gatul fetei. O urma subtire de sange se prelinge acum pe gatul ei.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Mier Ian 29, 2014 11:33 pm

Alex isi activa discret magia re-echipandu-se, tintind cu *arcul lui de eter inamicul. Un flux magic auriu in lovi in plin pe necunoscut aruncandu-l in spate vreo 3 metri.

*referinta:
Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Tumblr_static_ezreal.full.1378142
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 1:15 am

Hotul fu azvarlit inapoi, aerul parasindu-i plamanii. In cateva momente mai multi indivizi il inconjoara pe Alex.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 1:35 am

Alex lasa sa-i scape un oftat.
'Voi baietii rai mereu o vreti pe calea dureroasa.' Alerga direct spre unul din nou-veniti dand impresia ca voia sa intre in el dar sari peste capul lui intr-o manevra demna de parkour ii il lovi in spate cu piciorul trantindu-l in nas si sarind de pe el in aer lovind mai multi odata cu o rafala de proiectile aurii. Dupa ce ii calma putin pe nesuferiti *practic erau cam toti pe jos cautand aerul pe care l-au pierdut cu atata talent* Alex merse la Alessa care incerca sa se ridice de pe asfalt.
'Da-mi voie.'spuse Alex luand-o de mana si de dupa spate, ridicand-o, o lipi de el. Isi duse o mana pe langa parul ei roz cautandu-i gatul si ii atinse usor rana provocata de cutit. Alessa scoase un gemet slab de durere. Alex isi plimba un deget de-a lungul ranii murmurand o vraja de vindecare care ii invalui mana intr-o lumina pala verzulie. Rana se inchise si disparu lasand in urma o linie fina rozalie ce avea sa dispara curand si ea. Alex isi muta mana pe obrazul fetei stergandu-i usor o urma de pamant.
'Pft, si hoti, si nespalati.' spuse el pe un ton slab, mai mult soptit. Nici nu era nevoie de mai mult cum singurele urechi care trebuiau sa-l auda erau la o distanta asa de mica de el. Alessa ii lua mana de pe fata ei si se desprinse violent din imbratisarea lui protectiva.
'Eram in regula, puteam sa ma descurc cu ei.' spuse ea serioasa dar se inrosise iar privirea ei spunea altceva. Alex isi pusa mana ce pana acum cateva secunde se odihnise pe obrazul ei, in sold si rase usor.
'Si i-ai fi ras pe toti de pe fata pamantului. Dintr-o miscare, nu?'. Rase din nou. Alessa facu o strambatura pe care Alex o gasea in disconcordanta cu atitudinea serioasa pe care voia sa o afiseze si rase mai tare.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 4:48 am

-Arma... Magica... ingaima primul hot, incercand sa se ridice de pe jos. Se ridica, dar este doborat imediat de catre cineva ce deabia a ajuns acolo.
-Ia zi tu, ce arma magica? Si cine te-a trimis? i se adreseaza blondul hotului, prinzandu-l de guler.
-De parca ti-as spune! acesta il scuipa pe blondin fata. Nervos, baiatul se sterge cu maneca stanga.
-Tu ai vrut-o. hotul este lovit puternic in fata de catre Umbra, nasul i se sparge. Urmeaza o lovitura cu genunchiul in stomac si il lasa pe jos.
Andrey isi lasa capul in jos.
-Scuzati cele intamplate. se adreseaza el catre Alessa si Alex.
Ah, Leo avea dreptate... Trebuia sa ma ocup de astia inainte... Chestia aia cu Leon m-a dat rau peste cap... Gandeste Andrey.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 5:59 am

Imaginea din fata blondinului era cat se poate de amuzanta, Alessa rosind si incercand sa para serioasa iar Alex cu un zambet prostesc pe fata.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 6:03 am

Neprimind niciun raspuns, Andrey ridica capul.
-Uh?! Alessa?! Alex?! Um... am intrerupt ceva? intreaba blondul mai dezorinetat decat era inainte.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 6:09 am

'NU!' raspunse repezit Alessa iar Alex izbucni iar in ras tinandu-se de burta. Alessa tusi teatral si ii raspunse lui Andrey dupa ce ii dadu un pumn in umar lui Alex facandu-l sa se opreasca din ras dar nimic nu-i stergea zambetul tampit de pe fata.
'Trebuie sa fie vorba despre SilverThorn.' Rozalia scoase dintr-un buzunar anormal *in care ii incapuse mana pana la cot* un pistol lung si argintiu gravat pe care scria elegant SilverThorn si era decorat cu rune.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 6:20 am

-Uhum... Scuzati-ma o secunda. spune el si il intraba pe Leo ceva.
-Clanul nu a avut cunostinta de asta? intreaba la final, putin cam tare.
-Mda... Umbrele nu a stiut despre arma, asa ca nu am putut lua masuri de protectie. Data viitoare o sa vina mai multi si o sa fie mai puternici.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 6:25 am

'Er...?' ii scapa rozaliei in timp ce puse arma la loc in buzunarul ei magic.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 6:28 am

-Ce "er?"? Ce parte nu ai inteles? intreaba Andrey, uitandu-se din cand in cand la hoti.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 6:33 am

'Ce urmeaza acum.' completa Alessa inchizand buzunarul.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 6:36 am

-Teoretic, stam sa aflam de ce au incercat sa ia ala. Practic, ii torturam. Si dupa scapam de ei. Sunt demoni. Slabi, dar sunt demoni. Am nevoie sa dati raport de ce s-a intamplat si cum.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 6:46 am

Alex merse unde lasase punga de la Nekomimi Café si aduse odata cu ea o mica camera de supraveghere spion. O apasa pe cap si se transforma intr-o pasare care se aseza pe umarul lui Andrey.
'Cred ca ai toate dovezile acolo.' spuse Alex. 'Dar o vreau inapoi pe Azzure dupa aceea.' zambi. 'Acum daca ne scuzati, avem o 'livrare' de facut.' spuse Alex luand-o de mana pe Alessa si pleca.
'Stai ce faci-' incerca sa spuna Alessa cand se departase putin de hoti.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 6:50 am

-Aveti grija.
Andrey zambeste. In cateva momente blondul dispare cu tot cu hoti.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 6:54 am

'Aha~.'Alex facu cu mana fara sa se mai intoarca.
'Mhm? Pai mergem sa-i ducem prajiturile lui Alyssa si Himeji.'
'Universitatea e in partea cealalta.'
'Facem un mic ocol.'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 7:05 am

Ganet casca.
-Uf, ce liniste e azi... E ciudat, azi Clanul si Institutul nu s-au mai luat la bataie... Sau macar amenintari... Nimic. Mda... cred ca inchid acum. spune el mai mult pentru sine si iese din Scarlet Blade, pe care il inchide cu mai multe usi de metal si coduri si alte dastea.
Atunci Alex si Alessa trec pe langa el, iar Garnet observa mica urma roz, lasata de la cutitul demonului.
-Te rog sa nu-mi zici ca s-a intamplat ceva interesant si eu am ratat. spune el catre fata.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 7:09 am

'A?' 'Garnet?' '..ah. Nimic...grav.' spuse Alessa.
'A fost atacata de niste hoti afurisiti de care ar fi trebuit sa se ocupe Clanul Umbrelor. Tocmai am sters pe jos cu ei. Daca se poate sa mai tii putin deschis, am cam avea nevoie de ceva~'spuse Alex.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 7:12 am

-Ok, stai putin. spune Garnet si incepe sa tasteze rapid mai multe coduri.
-Si nu e vina Clanului, cam au niste probleme cu Leon. Ah, asta terbuia sa ramana secret... Uitati.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 7:15 am

Alessa dadu din umeri. Oricum nu avea sa-i fie prea utila informatia. Cand usile se deschisera inainta in liniste. Totusi...
'Totusi, ce voiai sa iei, Alex?' intreba rozalia incrucisandu-si bratele peste piept. Alex lasa punga pe tejghea si ii ceru lui Garnet acces la sala de echipament usor.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Vizitator Joi Ian 30, 2014 7:17 am

-Da, du-te pe unde vrei atata timp cat nu strici nimic. Si sa nu intrati in Arena, e in pregatire pentru urmatorul campionat.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Ian 30, 2014 7:39 am

'Sigur~' spuse luand-o pe Alessa de o mana si o conduse dupa el pana intr-o camera unde erau dispuse pe pereti si in vitrine shotgun-uri si sabii usoare.
'Poti sa-ti alegi orice de aici, platesc eu~'.
'....wha-'
'Pentru protectia ta. Ai vazut ce ai patit azi.'
'ERAM INREGULA'
'Ba nu~'
'Fie.' Alessa se plimba de-a lungul vitrinelor si in final alese un shotgun negru de marime medie si un lightsaber. Alex nu se putu abtine sa nu chicoteasca la alegerea fetei dar aproba si le adusera pe tejghea.
'Luam astea.' spuse rozalia serioasa.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Un om nu poate sa plimbe linistit ca... Empty Re: Un om nu poate sa plimbe linistit ca...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum