Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vanduta pe post de papusa.

In jos

Vanduta pe post de papusa.  Empty Vanduta pe post de papusa.

Mesaj Scris de Invader Lamu Lun Apr 07, 2014 3:57 pm

Eram imbracata intr-un kimono si cu o coafura ce imita gheisele. Vad un magazin de Manga, accesorii si haine. Intru inauntru asezandu-ma pe tejghea, asteptand ca vanzatoarea sa revina ca sa o intreb daca are ceva haine de papusa pe dimensiunea mea. Dar ca sa nu ma plictisesc ma gandesc ca n-ar strica sa ma uit mai deaproape prin rafturi. Imi luasem zborul pe unul din rafturi. Imi pliez aripile sub forma de fusta si imi rearanjez kimono-ul, astfel incat sa nu se vada fusta creata de aripi, atunci cand vad prin geamul usii o silueta apropiindu-se. Cand usa se deschise intrand un alt client, eu inghetasem in raft, in pozitia drepti. Noul client era de fapt o clienta.
Multe intrebari imi treceau prin cap insa una dintre ele, era daca nu cumva voi fi vanduta ca o simpla papusa, si sa ajung in interiorul posetei fetei, ceea ce chiar probabil urma sa se intample.
Fara sa imi dau seama ma asezasem chiar pe locul din raft unde mai inainte fusese stocul de papusi gheise, ce tocmai se epuizasera. Eticheta de pe muchia raftului scria: Papusa gheisa, 1600 yeni.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum