Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In casa de vacanta

In jos

In casa de vacanta Empty In casa de vacanta

Mesaj Scris de Invader Lamu Mier Apr 09, 2014 11:06 pm

Lum:

Acasa la mine casa mea era o vila imensa cu piscina la fel de imensa. Dar ei bine aici era singurul loc unde imi puteam folosi tehnologia mea sau cel putin singurul loc in care preferam sa fac asta. Si aici ma refer la pistolul cu raze de micsorat. Vila mea de vacanta era dotata cu o casa de papusi in dormitor, pe o masuta la care puteai ajunge, urcand cu un lift de jucarie. Chiar sub masuta era o gara de jucarie a unui trenulet electric de jucarie, iar sinele erau intinse in toata casa si in toata curtea. Cum dormitorul meu se afla la ultimul etaj, trenuletul electric urca si cobora etajele pe o panta pe langa trepte, de parca ar urca si ar cobori dealuri, Avea statii in fiecare camera si in toata curtea care era imensa. La dimensiunea mea, dupa ce ma micsoram, puteam spune ca vila cu tot perimetrul curtiii, era cat un oras, propriul meu oras.
Masuta de cafea din fata masutei pe care era televizorul o transformasem in propriul meu cinematograf.
Masuta din bucatarie avea mai multe masute de jucarie incat sa semene cu un mic restaurant. Desigur in tavanul bucatariei erau cateva boxe a unui sistem audio. Tot ca sa se,mene cat de cat cu realitatea, in fiecare gara de jucarie din casa si din curte, dotasem cu miniboxe comandate de un laptop care anunta trenurile de jucarie ce veneau si plecau.

Ajung acasa la vila mea de vacanta. De cum ajung, ma dezbrac si bag hainele mele in sifonier, pun mana pe pistolul de micsorare si ma micsorez. Apoi iau trenuletul electric, pana in dormitorul meu de la etaj, unde era casuta de papusi dupa care urc cu liftul pe masa. Intru in casuta de papusi si umblu in sifonierul de acolo alegandu-mi cateva hainute de papusa: chiloti, sutien, dresuri, o rochita stil prom dress roz si o pereche de pantofi de sticla cu toc, vopsiti intr-un verde transparent, cam de culoarea smaraldului. ma imbrac si ma incalt, apoi cobor din nou cu liftul, si iau trenuletul, pentru a ma plimba prin casa si prin curte. De la casuta mea din dormitorul de la etaj, pana in fundul curtii si inapoi, oprind in toate haltele din toate camerele si din toatacurtea. Acest tren erasetat sa faca traseul dus-intors in 2 ore.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum