Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O cerere mai ciudata

2 participanți

In jos

O cerere mai ciudata  Empty O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Joi Apr 10, 2014 9:55 am

Ma duc la magazinul Delyne. Stiam ca ei se ocupa sa gaseasca familiarii potriviti persoanelor care vin la ei. Dar eu avea o cerere mai ciudata.
Intru in magazin.
-Buna Ziua! Stiuca dumneavoastra va ocupati cu gasirea familiarilor potriviti pentru clientii dumneavoastra dar eu am o cerere mai ciudata. As dori ca eu datorita dimensiunilor mele sa devin familiarul cuiva. Credeti ca imi puteti gasi un stapan? De preferabil o stapana. Fiindca as prefera sa ma ascunda purtandu-ma ca un colier in forma de fluture sau ca o agrafa in forma de fluture.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Vin Apr 11, 2014 8:34 am

Vanzatoarea ramasese masca.
'Ma s-scuzati d-dar nu c-cred ca este posibil...'
Balbaiala vanzatoarei ii atrase atentia lui Alex care tocmai se uita prin raftul de accesorii magice. Acesta adusese pe tejghea o sticla de dezinfectant pentru rani si o bratara din cuart magic. Observa mica creatura ce vorbise mai devreme.
'Scuza-ma dar mi s-a parut mie sau ai spus ca vrei sa devii familiar?'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Vin Apr 11, 2014 9:01 am

-Nu, nu ti s-a parut. Chiar asta am spus. Ma poti ajuta? Crezi ca se poate face asa ceva?
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Vin Apr 11, 2014 9:46 am

'Nightshade?' a spus Alex, dogtag-ul pe care il purta la gat iluminandu-se in timp ce familiarul sau se materializa in fata lui.
'Salut.' spuse tanara facand un simplu gest cu mana.
'Poti sa-i explici...er, cum te cheama?' intreba el intorcandu-se catre zana.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Vin Apr 11, 2014 9:54 am

-Ma numesc Sharma Sanara. Dar unii prieteni imi spun Sana. Da, exact ca laptele batut. Spun eu chicotind. Apoi ii spun si lui Nightshade.
-Stii, ma gandeam ca eu fiind atat de mica nu as putea avea un familiar, ar fi mult mai urias decat mine. Si ma gandeam daca datorita dimensiunilor mele, as putea deveni eu familiarul cuiva. Si hm din moment ce te vad pe tine, imi fac sperante ca ar putea merge. Si tu ai forma umana dar esti familiarul lui Alex, asa-i? Cum e sa fii familiarul cuiva?
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Sam Apr 12, 2014 1:09 am

'Familiarii sunt animale la origini. Odata ce se stabileste legatura magica intre un umanoid ce poseda magie si animal, cel din urma devine familiar. Familiarii sunt 'soulbound' adica legati de sufletul sortitorului/magicianului/magului etc. Tu dupa cate vada esti o specie de fae miniaturala. Esti umanoid. Cat de curand o sa te aleaga pe tine un familiar. Si daca ti se pare prea mare poti sa ceri o magie de schimbare a marimii, fie a ta, fie a lui de la un profesor specializat.' insirui Nightshade.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Sam Apr 12, 2014 1:55 am

-Da, sunt o Fae miniaturala. Dar cum se face ca tu esti umanoid si esti familiarul lui Alex? Si esti unica astfel? Adica unica umanoida familiar din lume? O intreb eu.
In gandul meu se nastea gelozia si faptul ca Nightshade n-ar fi suportat concurenta si sa isi piarda unicitatea.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Sam Apr 12, 2014 2:08 am

'Nu sunt singura cu forma umana. Majoritatea familiarilor odata legati de un umanoid tind sa dezvolte o forma umana pentru a facilita comunicarea cu acesta. Si schimbul de magie faciliteaza schimbarea. Dar nu, umanoidul n-o sa se transforme in forma animala a familiarului; functioneaza intr-un singur sens. Hm, hai s-o luam pe niste exemple: Silverheart, familiarul lui Alessa, e un ghepard alb, de cand e in preajma Alessei are forma aia blonda platina; Kirsch, familiarul lui Helly, e o vulpe roscata, de cand e familiarul ei are forma aia cu freza portocalie. Unii familiari tind sa se...asorteze cumva cu umanoidul lor cum e Diablo, familiarul lui Lifaem. Altii pur si simplu nu-si schimba forma cum e al lui Crystal Phanelis.'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Sam Apr 12, 2014 3:29 am

-Asta am intes-o. Problema e ca eu nu as avea nevoie sa imi schimb forma. Ci doar marimea si doar la nevoie. Adica eu imi imaginam ca as putea fi familarul cuiva si ceilalti m-a putea vedea doar ca pe un fluture. Asta datorita aripilor mele. Si chiar daca eu nu sunt un animalut totusi stramosul zanelor a fost comun cu stramosul fluturilor monarh. Ei bine, istoria sta cam asa. Pe vremea preistoriei inainte de disparitia dinozaurilor, existau fluturi imensi, stramosii actualilor fluturi. Aveau aripi de cate o palma. Fiindca oualele fluturilor nu puteau fi lasat prada la intamplare, sau in copaci, fluturii le ingropau in nisip sau pamant nisipos. Ori in crapaturile stancilor. In urma cu 65 milioane de ani, acel eveniment cataclismic major care a ds la disparitia aproape totala a dinozaurilor, iar pe supravietuitori i-a lasat fara posibilitatea de a mai avea urmasi, acele radiatii ale respectivului meteorit plus luand in calcul eruptiile neprogramate ale vulcanilor, au afectat oualele de fluturi din crapaturile vulcanilor. Spargandu-se mult mai devreme de eclozare si embrionii ramanand prada radiatior. Ei bine asta a facut ca acea parte din fluturi sa capete forme umane, sa devenim ceea ce suntem azi. Dar pe masura ce timpul s-a scurs si neam inmultit, unele zane au capatat proportii mai mari, altele mai mici. In functie de proportia de ADN distrusa de radiatii.
E doar o teorie care circula printre noi zanele. Care are 50% sanse sa fie adevarata.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Sam Apr 12, 2014 3:33 am

Nightshade ascultase tot ce ii spuse zana cu atentie.
'Ar putea fi, dar singurul mod in care o sa afli daca tu vei avea familiar sau o sa devii unul e pur si simplu sa se intample. Magia are propriile cai.'
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Sam Apr 12, 2014 3:38 am

-Aha, inteleg. Deci partea asta a magiei e ca si norocul, asa-i?
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Alessa Zero Sam Apr 12, 2014 4:53 am

'Sorata zice ca e ca ruleta ruseasca.' Alex chicoti. 'Sorata si Aoki sunt amandoi prea incapatanati unul fata de altul.' explica Nightshade.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Invader Lamu Sam Apr 12, 2014 5:00 am

Da, stiu ce inseamna ruleta ruseasca. Si in cazul asa prefer sa nimeresc glontul. Spun eu chicotind, glumind despre sansa mea de a deveni familiarul cuiva.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

O cerere mai ciudata  Empty Re: O cerere mai ciudata

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum