Universitatea Magicsnows
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Masa lui Ponei.

3 participanți

In jos

Masa lui Ponei. Empty Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Rux Joi Iul 04, 2013 12:01 pm

Uita-te pe masa. Vezi o placuta cu 'REZERVAT'? E masa mea. Are fata de masa cu ponei si unicorni. Nu ai voie la masa de ponei.
Rux
Rux
High Priest of Coffee

Mesaje : 112
Puncte : 183
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti | RO

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Iul 04, 2013 12:03 pm

Lacia veni si aduse un meniu special.
-Meniul ponei pentru dumneavoastra.
Se apleca si pleca spre alta masa.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Rux Joi Iul 04, 2013 12:06 pm

*o cheama pe chelnerita* Vreau un strudel de mere si un tzinpaf. Si o figurina ponei. Asta e o pisica. Este absolut inacceptabil. O sa fac plangere. Lasa, va convertesc eu la poneism...
Rux
Rux
High Priest of Coffee

Mesaje : 112
Puncte : 183
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti | RO

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Iul 04, 2013 12:10 pm

Lacia veni cu un carnetel si nota comanda.
-Va voi aduce curand comanda si...figurina ponei. Doar ca seful doreste sa va anunt de jocul nostru nou introdus. Cum Nekomimi Café este o cafenea anime cat-themed avem un joc, clientul trebuie cand vine sa aleaga o masa iar data urmatoare alta. Dupa fiecare nota de plata noi vom nota pisica figurina de la masa clientului. Cand ati strans toate numele primiti un Anime Collectible~
Lacia lasa pe masa ghidul figurinelor pentru a recunoaste figurina si se retrase sa duca comanda.
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Rux Joi Iul 04, 2013 12:14 pm

Adica stai putin domnisoara, tu imi spui mie, lui Ponei, ca trebuie sa'mi aleg alta masa care nu este Masa lui Ponei cand mai vin aici? Ca trebuie sa imi aleg o masa fara fata de masa cu ponei? Ca trebuie sa am o figurina pisica pe masa? Imposibil. Vreau sa vorbesc cu seful tau. Nu am mai pomenit asa ceva pana acum. Uita-te putin la figurinele astea! Nici macar o singura figurina ponei! Asta este discriminare! Rasistilor. Imi voi chema avocatul.
Rux
Rux
High Priest of Coffee

Mesaje : 112
Puncte : 183
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti | RO

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Alessa Zero Joi Iul 04, 2013 12:21 pm

Lacia se intoarse cu strudelul cu mere, o sticla de tzinpaf de la rece, totul pe o tava cu model de unicorni pe care era si o figurina Applejack si un mic dispozitiv cat juma de Iphone pe care scria "Boss" si avea desenate urechi de pisica pe carcasa din jurul ecranului.
-Scuzati pentru asteptare. spuse asezand farfuria, paharul, figurina si dispozitivul, turna bautura in pahar.
-Daca doriti sa-l contactati pe sef aveti aici dispozitivul de contact. Va efectua apel video intern. Daca imi dati voie, puteti sa imi spuneti ce figurina pisica este atasata la masa dvs ca sa o pot nota in stats?
Alessa Zero
Alessa Zero
Archneko of Ryon

Bagheta : Hikari(editie limitata, lemn de cires japonez, mustati de ghepard)
Mesaje : 745
Puncte : 959
Reputatie : 11
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

https://magicsnowsuniversity.forumgratuit.ro

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Rux Joi Sept 12, 2013 8:50 am

__________________

Masa lui Ponei. Masa mea. Mine.

Vreau o figurina ponei.
Rux
Rux
High Priest of Coffee

Mesaje : 112
Puncte : 183
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti | RO

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Invader Lamu Lun Apr 14, 2014 12:05 am

Intrasem si eu in local desi micuta si neobservata, insa facsem asta pentru spectacolul ce va urma. Chiar daca eram asa micuta si neinsemnata, cu o mica magie fac sa apara un videoproiector holografic dotat cu instalatii de fum, si alte dispozitive pentru spectacol desigur cu sigla lui Zero Tech. De fapt magia mea il teleportasem din magazin in cafenea. Ceea ce facea videproiectorul era sa imi mareasca imaginea incat sa apara holograma mea cam de marimea full size. Ascund videoproiectorul pe tehgheaua barului, deghizat intr-o tava cu pahare. Il bagasem in priza si apoi bagase in el un card mare cat mine si ma asez in fata lui. In mijlocul cafenelei se crea spectacolul: Aparu o scena care se umpluse de fum, si urmand o mica explozie, din ea, aparand din neant, o zana care eram eu de fapt holograma mea.
-Buna Ziua, dragi spectatori! Bine ati venit la Cafeneaua Nekomimi Cafe. Astazi va voi incanta cu niste numere de magie. Si nu vor fi dar cateva numere de iluzionism ca ale altor magicieni asa zisi iluzionisti ci chiar si numere de magie adevarata. Pentru primul meu numar de magie, am nevoie de 2 asistente. Le voi numi eu. Fata de la masa cu ponei care e cam certareata si barmanita.
Le astept pe cele doua, sa urce pe scena.
Invader Lamu
Invader Lamu
Student anul I
Student anul I

Mesaje : 84
Puncte : 139
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Masa lui Ponei. Empty Re: Masa lui Ponei.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum